Nejčastější dotazy o focení

Jak se mohu na focení objednat?

Ideální je, když nám zavoláte na telefon 728 212 280. Můžeme se tak operativně domluvit na termínu. Je možné se objednat i emailem na info@sagy-photo.cz nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Pokud máte nějakou konkrétní představu, jak chcete fotografie stylizovat, sdělte nám ji ideálně již při objednání termínu focení. Také nám dejte předem vědět, pokud máte zájem o služby vizážistky.

Jak probíhá platba?

Při objednání termínu budete požádáni o zaplacení zálohy 500 Kč. Zbytek částky doplatíte v ateliéru. Pokud si přiobjednáte fotografie či nějaké produkty navíc, doplatíte zbytek ceny zakázky při převzetí.

Lze změnit již objednaný termín focení?

Ano, termín focení lze měnit, ale nejpozději 48 hodin před domluveným termínem. Pokud termín zrušíte později, záloha propadá. Toto opatření jsme byli bohužel nuceni zavést po špatných zkušenostech s některými zákazníky, kteří si zamluvili termín a na poslední chvíli nepřišli.

Jak se do ateliéru dostanu?

Ateliér Rafael sídlí na adrese Táboritská 1084/15 v Praze 3. Můžete přijet metrem do stanice Flora (linka A) nebo autobusem či tramvají na zastávky Lipanská a Olšanské náměstí. Zvoňte na zvonek č. 105, přijdeme vám otevřít.

Co si mám vzít na sebe?

Jedinou podmínkou je, abyste se cítili dobře. Pokud se fotíte jako rodina, je vhodné oblečení vzájemně sladit. Doporučujeme jednoduché oblečení bez výraznějších obrázků a nápisů. Dobře vypadají buď jednobarevná nebo pruhovaná trička v kombinaci s džínami. Lze si samozřejmě vzít i formálnější oblečení či různé doplňky dle vaší fantazie. Během focení lze vystřídat 2-3 převleky. Převlékat se můžete v soukromí, v samostatné části ateliéru.

Co si mám přinést s sebou?

Záleží na druhu focení a na vaší představě výsledných fotek.
Dětem vezměte jejich oblíbené hračky a nějaké dobroty. Pokud máte nějaký zajímavý doplněk či koníček, který je pro vás charakteristický, neváhejte ho vzít s sebou (např. kytara, flétna, helma na motorku, výrazné brýle apod.).

Jak bude focení probíhat?

Dle zvoleného balíčku budeme fotit 1-2 hodiny. Rádi vám zapůjčíme různé rekvizity. Focení probíhá v přátelské a uvolněné atmosféře. I když s focením nemáte žádné zkušenosti, není třeba se bát.

Co se stane po focení?

Výsledné fotografie nejdřív proberu a do týdne vám zašlu náhledy, ze kterých si můžete vybrat fotografie k retuším. Lze si samozřejmě objednat i více fotografií nad rámec balíčku, dle ceny uvedené v ceníku.

Během 14 dní od vašeho výběru vám zašlu odkaz na vámi vybrané fotografie v tiskové kvalitě, které budou vyretušované a v několika barevných variantách.

Můžete si vybrat, kterou verzi preferujete v tištěné podobě a zda máte zájem o další produkty jako jsou fotoobrazy, plakáty či kalendáře. Vaši objednávku vyřídíme během jednoho až dvou týdnů.

Jak vypadají upravené fotografie?

Fotky retušujeme (odstraníme nedostatky pleti, jizvy, mateřská znaménka apod.), barevně upravujeme, převádíme na sépiovou a černobílou variantu.

Z jedné upravené fotky tedy získáte: retuš, barevnou úpravu, černobílou a sépiovou verzi. Budete si moct vybrat, kterou variantu budete chtít vyvolat.

V jakém rozlišení poskytujete fotografie?

Fotografie poskytujeme v tiskové kvalitě – rozlišení 2300 x 1528 pixelů. Z této fotografie si můžete vyvolat v plné kvalitě fotografie do formátu A5, ve střední kvalitě A4. Fotografie s plným rozlišením zákazníkům neposkytujeme.

Pokud byste chtěli zvětšeniny jako jsou fotoobrazy apod., doporučujeme je objednávat přes nás z originálních fotografií s plným rozlišením.

Kdy a kde si mohu zakázku vyzvednout?

Až bude vaše zakázka připravena k vyzvednutí, budeme vás telefonicky kontaktovat. Vyzvednout si ji můžete na adrese ateliéru Táboritská 40, Praha 3. Případně vám ji můžeme zaslat poštou.

Oceňujete nějak stálé zákazníky?

Vaší přízně si nesmírně vážíme a máme radost, pokud jste s našimi službami spokojeni. K vybraným balíčkům poskytujeme zákazníkům slevu na příští focení. Sleva je platná 1 rok. Při jejím uplatnění prosíme o nahlášení slevy spolu s objednáním na focení.

Budou mé fotky někde publikovány?

Publikování fotek je pro nás reklama a může nám přivést další zákazníky. Proto budeme vděčni, pokud nám dáte k publikaci souhlas. Fotografie publikujeme buď na těchto stránkách nebo na naší facebookové stránce SagyPhoto, odkud je můžete sdílet svým přátelům. Pokud nám souhlas nedáte, vaše fotografie se samozřejmě nikde neobjeví.

Budeme rádi, pokud nás doporučíte svým přátelům. Také nás potěší, když se stanete fanouškem naší stránky SagyPhoto na Facebooku.